XXIV Niedziela Zwykła 14.IX. 2014r.

1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.

2.    Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławię tornistry pierwszoklasistów, a po liturgii odbędzie się spotkanie informacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3.    Za tydzień w niedzielę, 21 września, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

4.    W najbliższy piątek, 19 września, nastąpi w klasztorze o godz. 11.00 otwarcie wystawy zatytułowanej „NIESZAWSKI  SZLAK  ŚWIĘTEGO  MAKSYMILIANA  MARII  KOLBEGO”. Tę inwestycję swoim patronatem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Piotr Całbecki. Zapraszam do klasztoru, w imieniu organizatorów, wszystkich chętnych i ciekawych.

5.    W czwartek, 18. września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich, którzy chcą współpracować z tym Świętym i mieć pomoc na  drodze osobistego rozwoju.

6.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Przypustu.

7.    We wtorek od godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Nieszawie odbywać się będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku z możliwością doboru okularów.

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. o. Świerada Pettke, Prowincjała Braci Pocieszycieli z Getsemani, pt: „Tajemnice Bożego działania”, zapowiadający 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Dodano: 2014-09-16 15:55:32