XXIX Niedziela Zwykła (20.10.13)

1.    Zapraszam codziennie na godz. 17.00 wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe;w niedziele nabożeństwo o godz.16.00.
2.    Za tydzień w niedzielę w farze po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
3.     Spotkanie kręgu biblijnego - wyjątkowo - będzie w czwartek.
4.    We wtorek, 22 października, liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa w parafii Odolion, gdzie jest pierwsza w diecezji włocławskiej świątynia ku czci naszego błogosławionego rodaka.
5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Rejenta.
6.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014: ścienne - 4,00 zł; biurkowe – 10.00 zł, kieszonkowe – 9,00 zł i książkowe – 24,00 zł.
7.    Przyjmuję intencje na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe.
8.    Przygotowywana jest przez Caritas Diecezji Włocławskiej pielgrzymka autokarowa na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu. Termin: 25 - 30 kwietnia 2014r. (6 dni); zwiedzamy: Asyż, Rzym, Padwa, Wenecja; cena 1625 PLN + 85 EUR. OSTRZEŻENIE:   Nie ma żadnych biletów na kanonizację.
9.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, który przez art. Michała Bondyry pt: „Narkotyki w tornistrach” chce pomóc rodzicom chronić dzieci przed narkotykami. Dziś także nowy numer „L’Osservatore Romano”, „Listu do pani” i „Wzrastania”.
10.    Dzisiaj w Muzeum Stanisława Noakowskiego o godz. 17.00 odbędzie się kolejna edycja Nieszawskich Spotkań z Chopinem. W programie zaprezentowane zostaną pieśni Fryderyka Chopina, obrazki z jego życia oraz krótki recital chopinowski w wykonaniu toruńskich muzyków: Katarzyny i Marka Wroniszewskich. Program przygotowało Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne pod kierownictwem p. Teresy Maksim.
Zapowiedzi przedślubne

1.    Artur Tomaszewski, kaw., zam. Nieszawa, Plac Jagiellończyka
Joanna Marulska, panna, zam. Nieszawa, ul Żabieniec  (zap. III).

Dodano: 2013-10-20 07:16:47