XXIX Niedziela Zwykła 16.X.2022r

1.    Składam serdeczne podziekowania wszystkim, którzy przyczynili sie do podniosłego przeżywania uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Dziękuję najpierw Ks. Prałatowi Zygmuntowi Skrobickiemu za godne zastępstwoKs. Prałatowi Zbigniewowi Szygendzie za przewodniczenie i /jak zwykle/ wytrawną homilię wygłoszoną na porannej i południowej Mszy św. Mieszkańcom ul. Drzewna 1a za przygotowanie śwyiątyni, asyście Orkiestrze Dętej z Wagańca na ręce p. kapelmistrza Romana Organiściaka za ubogacenie naszej modkitwy, Grupie Liturgicznej za komentarze i czytania, panu Organiście, Ministrantom, p. Radosławowi Danielakowi i Pani Annie Wochna za krzątanie się przy stole, a także wszystkim biorącym udział w liturgii, Dziękuję wszystkim osobom, które w najdrobniejszy nawet sposób miały swój udział w tej uroczystości parafialnej.

2.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2023 – wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

3.    Za tydzień, w niedzielę 23 października, po Mszy św.o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

4.    W środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

5.    O pomoc w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców  ul. Drzewna 1b.

6.    W związku z planowanym w roku 2023 nawiedzeniem obrazu MB Częstochowskiej w diecezji włocławskiej, a zatem i w parafii Nieszawa, organizujemy na 22 października /sobota/ diecezjalną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, której celem jest zaproszenie Matki Bożej do diecezji. Wyjazd o godz. 5.00, koszt na jedną osobę 110 zł. Zgłoszenia proszę kierować do ks. proboszcza.

7.    Polecam lekturę prasy katolickiej.

8.    Z racji przeżywanego dzisiaj XXII Dnia Papieskiego przeżywanego pod hasłem „Blask prawdy” możemy przy wyjściu ze świątyni wesprzeć naszymi ofiarami program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

Po procesji udamy się jeszcze pod tablice św. Jana Pawła II, który jest Honorowym Obywatelem Nieszawy, aby złożyć tam wiązankę kwiatów i zaśpiewać „Barkę”.

Dodano: 2022-10-21 14:35:29