Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXV Niedziela Zwykła 22.IX.2019r

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszam klasy VI VII VIII i młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej - w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „Nie wódź nas na pokuszenie”.

4. Dziękuję bardzo serdecznie rodzinie wczorajszych nowożeńców za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki /domki jednorodzinne/..

5. Serdecznie zapraszamy na wykład Barbary Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty, na temat: „Prawa rodziców w polskiej szkole. Praktyczne porady wobec ataku ideologii marksistowskiej”. Spotkanie z Panią Kurator będzie miało miejsce w Muzeum Diecezjalnym, w dniu 27 września 2019 r. (piątek). o godz. 16.00. Inicjatorem wydarzenia, które z pewnością zainteresuje członków Akcji Katolickiej, katechetów, księży, doradców życia rodzinnego i rodziców, jest Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych i poseł na Sejm RP.

6. W tym roku szkolnym wprowadzam małą modyfikację w harmonogramie pracy kancelarii parafialnej. Z uwagi na konieczność przygotowania ministrantów i kandydatów do posługi liturgicznej kancelaria w piątki będzie nieczynna. /Zgłaszamy tylko sprawy losowe!!!/

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-09-25 22:03:17

Baner