XXVI Niedziela Zwykła 1.X.2017r

1.    Od dziś ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie codziennie od godz. 15.30 do 16.30.

2.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe przed Mszą św.

3.    Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywaść się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz.16.00. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca.

4.    Za tydzień obchodzimy „XVII Dzień Papieski”. Tradycyjnie po wszystkich Mszach św. będziemy zbierać ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się pod tablicę Honorowego Obywatela Miasta Nieszawy - św. Jana Pawła II, aby oddać Mu należny hołd. Zapraszam wszystkich Mieszkańców naszego miasta.

5.    W związku z planowanym na przyszłą niedzielę „XVII Dniem Papieskim” zapraszam na spotkanie na plebanii we wtorek po liturgii lektorów i osoby chętne do porzygotowania akademii ku czci św. Jana Pawła II.

6.    Zapraszam w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.    Do pomocy w przygotowaniu światyni farnej na kolejną niedzielę zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Gdańskiej.

8.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy” - szczególnie art. Aleksandry Polewskiej pt. „Maryja licheńska i Hitlerjugend”.

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2018 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Franciszek”, „Zioła”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”  - wszystkie w cenie 5,00zł;  ścienny mały „Święty Jan Paweł II” - cena 3,50zł; kalendarz kieszonkowy – 10.00zł; książkowy – 26,00zł.

10.    Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zmierzającym do wykreślenia z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Potrzebne dane: imię i nazwisko, dokładny adres i numer PESEL.
11.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie spotkanie dla rodziców dzieci z klasy czwartej.

Dodano: 2017-10-02 12:26:38