Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVI Niedziela Zwykła 26.IX.2021r
1.    Od najbliższego piątku przechodzimy na czas zimowy - ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie od godz. 15.30 do godz. 16.30.
W  piątki  kancelaria  jest  nieczynna !!!

2.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 nabożeństwo różańcowe, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, następnie Msza św.

3.    W piatek rozpoczyna się miesiąc październik - zapraszam na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca. Błagamy, przez wstawiennictwo naszej Matki Niepokalanej, o ustanie pandemii i o miłosierdzie nad światem, aby nie dzieliła nas moc złego ducha.

4.    W sobotę w katedrze włocławskiej będziemy dziękować za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uroczystość rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10.00, następnie prelekcja o związkach bł. Prymasa z diecezją włocławską i Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski serdecznie zaprasza wszystkich Diecezjan. Pielgrzymak różańcowa

5.    Za tydzień w niedzielę, 3 października, zapraszam na spotkanie na plebanii po Mszy św. o godz. 16.00 wszystkich lektorów z Grupy Liturgicznej oraz osoby chętne do tej posługi.

6.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni zapraszam w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. 3 Maja /strona nieparzysta/.

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Anny Rastawickiej pt: „Uczmy się od kard. Wyszyńskiego”.   

8.    Kieruję bardzo serdeczne słowa podziękowania pod adresem Pana burmistrza Przemysława Jankowskiego za pomoc w porządkowaniu śmientnika na cmentarzu grzebalnym oraz za przewóz uczniów klas VIII do Lichenia.

9.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

10.    Główny Urząd Statystyczny przypomina o obowiązku udziału w spisie powszechnym. Jest to obowiązek każdego obywatela wynikający z ustawy o statystyce. Spisać należy się do 30 września. Są 4 sposoby: poprzez stronę internetową, w urzędzie miasta pokój Nr 9, poprzez infolinię lub poprzez rachmistrza. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Urzędzie Miasta w Nieszawie - pokój Nr 9 - Urząd Stanu Cywilnego.

11.    Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2022 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Zioła”, „Krajobrazy polskie”, „Polska kuchnia” - wszystkie - 7,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, ”Franciszek”, - 5,00zł; „Kalendarz Rolników” – 28 zł, kalendarze kieszonkowe – 3,50 zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-09-25 22:44:12

Baner