Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVI Niedziela Zwykła 27.IX.2020r

1. Od czwartku przechodzimy na czas zimowy - ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie /poza piątkiem/ od godz. 15.30 do godz. 16.30. Proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę, ponieważ nadal pełnię funkcję kościelnego.
2. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa; godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 i następnie Msza św. Zapraszam szczególnie członków Kół Żywego Różańca.
3. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca. Błagać będziemy przez wstawiennictwo naszej Matki Niepokalanej o ustanie pandemii i o miłosierdzie nad światem, aby nie dzieliła nas moc złego ducha.
4. We wtorek, 29 września, obchodzimy święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w piątek, 2 października, wspominamy naszych codziennych opiekunów niebiańskich - Świętych Aniołów Stróżów. Zapraszam bardzo serdecznie do udziłau w liturgii Mszy św.
5. Dzisiaj zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 11.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
6. Za tydzień w niedzielę, 4 października, zapraszam na spotkanie po Mszy o godz. 11.00 kandydatów do sakramentu bierzmowania.
7. Dziękuję bardzo Mieszkańcom ul. Bulwary 500-lecia. za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Ciechocińskiej /numery parzyste/.
8. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Paryka Lubryczyńskiego pt: „Dżentelmeni z nieba” oraz art. Ireny Świerdzewskiej pt: „W mieście Michała Archanioła”.
UWAGA !!!
ZBIERAMY PODPISY POD INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ "STOP LGBT", której celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Biskupi polscy wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce.
a. - Projekt do wglądu w zakrystii oraz przy stoliku podczas zbiórki.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-09-26 22:48:22

Baner