Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVI Niedziela Zwykła 29.IX.2019r
1. Od wtorku ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00 /przechodzimy na czas zimowy/. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie codziennie od godz. 15.30 do godz. 16.30. Proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszam klasy VI VII VIII i młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

3. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 nabożeństwo różańcowe, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
• I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, następnie Msza św.

4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca. Błagać będziemy przez wstawiennictwo naszej Matki Niepokalanej, aby moc Chrystusa Zbawiciela nas broniła przed działeniem złego ducha.

5. Za tydzień /w niedzielę/ zapraszam na spotkanie na plebanii po Mszy św. o godz. 16.00 wszystkich lektorów z Grupy Liturgicznej oraz osoby chętne do tej posługi.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Polecam lekturę prasy katolickiej - w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Jak odmawiać Różaniec?”.

8. Do pomocy w przygotowaniu świątyni zapraszam w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców bloku przy przychodni na ul. Kościuszki.

9. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2020 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Aniołki”, „Zioła”, „Krajobrazy polskie”, „Smaczne i zdrowe” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, ”Franciszek” - 4,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

10. W tym roku szkolnym wprowadzam małą modyfikację w harmonogramie pracy kancelarii parafialnej. Z uwagi na konieczność przygotowania ministrantów i kandydatów do posługi liturgicznej kancelaria w piątki jest nieczynna. /Zgłaszamy tylko sprawy losowe!!!/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-09-28 23:39:44

Baner