XXVI Niedziela Zwykła 30.IX.2018r

1. Od jutra ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie codziennie od godz. 15.30 do godz. 16.30. Ponieważ nie ma kościelnego proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę, ponieważ trzeba o godz. 16.30 dzwonami zwoływać wiernych na liturgię.

2. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 nabożeństwo różańcowe, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
• I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe przed Mszą św.

3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz.16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca.

4. Dzisiaj zapraszam na spotkanie na plebanię po Mszy św. o godz. 16.00 wszystkich lektorów z Grupy Liturgicznej oraz osoby chętne do tej posługi.

5. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej. /na plebanię/

6. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Gęsiniec za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Gdańśkiej.

7. Polecam prasę katolicką. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Dom na piasku”.

8. Kuria Diecezjalna informuje, że katolicka telewizja EWTN Polska rozpocznie emisję 19 października 2018 r. EWTN (ang. Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa) to sieć telewizyjna dostępna w 150 krajach. Służy wierze i nauczaniu Kościoła. W ramówce kanału znajdują się filmy, dokumenty oraz programy dla dzieci i młodzieży. Telewizja EWTN Polska dostępna będzie w Internecie i w sieci operatorów telewizji kablowej.

9. Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na NIESZPORY LUDŹMIERSKIE, koncert poświęcony Janowi Pawłowi II - Patronowi naszego Województwa - w dniu 14 października na godz. 17.00 do Areny Toruń. Tego dnia obchodzić będziemy w Polsce XVIII Dzień Papieski.

10. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2019 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”, „Zioła” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, „Aniołki”,”Franciszek” - 4,00zł, kalendarz kieszonkowy – 9.00zł; książkowy – 25,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

Dodano: 2018-09-29 22:20:05