Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVII Niedziela ZwykŁa 8.X.2023.
     Nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. - godz. 17.00, w związku z tym kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie /poza piątkiem/ w godz. od 15.30 do 16.30
ZAPRASZAM na nabożeństwa różańcowe - poprzedzają liturgię Mszy św. – czyli w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 
1.    Przed Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętej Jadwigi Śląskiej -16 października, której przewodniczyć będzie Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. Już zapraszam wszystkich Parafian i Gości tego dnia na godz. 17.00. Będzie również Msza św. o godz. 9.30.

2.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego.  

3.    W piątek, 13 października, ostatnia w tym roku procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Będziemy prosić za Jej wstawiennictwem Boga Wszechmogącego o korzystne dla naszej Ojczyzny wyniki wyborów.

4.    Za tydzień, w niedzielę 15 października, obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem; „Cywilizacja żyia”. Jak co roku, to okazja do wsparcia modlitwnego i finansowego zdolnej i niezamożnej młodzieży w ramach akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

5.    W katedrze włocławskiej, w niedzielę 15 października o godz. 18.00, odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z towarzyszeniem orkiestry muzyki dawnej wykonają arcydzieła takich kompozytorów, jak: Bach, Händel, Vivaldi i innych. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

6.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie: art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Kto stworzył Pana Boga?” oraz art. Marty Kawalec pt: „Rodzice drugiej kategorii”.

7.    Przed Nawiedzeniem Matki Bożej, które będzie 14 listopada czeka nas dużo pracy. Żeby rozłożyć te prace, wykonamy w najbliższą sobotę 14 października /przed odpustem/ gruntowne sprzątanie terenu przy świątyni. Zapraszam do pomocy wszystkich Parafian z grabkami i innym stosownym sprzętem od godz. 9.00.

8.    Trwa nabór do nieszawskiej orkiestry dętej. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do straży pożarnej, a konkretnie do p. Beaty Podlewskiej.

9.    Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2024. Od dziś także stosowne dekoracje na nawiedzenie. Zapraszam do kaplicy św. Anny.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-10-07 22:32:16

Baner