Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVII Niedziela Zwykła 4.X.2015r
1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.  

2.    Od dziś ulega zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej w dni powszednie – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 16.30.
 
3.    Dziś odbędą się następujące spotkania:
•    po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
•    po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z ministrantami, kandydatami i ich rodzicami.

4.    Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszam codziennie na godz. 17.00 wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe; w niedziele nabożeństwo o godz.16.00.

5.    W środę przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam szczególnie tego dnia na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wszystkich czcicieli Maryi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

6.    Za tydzień w niedzielę, 11 października, w całej Polsce obchodzony będzie XV DZIEŃ  PAPIESKI. Mamy wobec św. Jana Pawła II szczególne zobowiązania, ponieważ jest Obywatelem Honorowym Nieszawy; po liturgii Mszy św. o godz.11.00 udamy się pod tablicę pamiątkową, aby uczcić naszego Wielkiego Polaka i Przewodnika do świętości.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom bloku przy przychodni za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę do pomocy na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Kościuszki 1.

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie art. Błażeja Tobolskiego pt: „Modlitwa między słowami” – o modlitwie różańcowej.  

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2016 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Franciszek”, „Zioła”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”  - wszystkie w cenie 4,00zł; kalendarz specjalny dla dzieci - „Anioły” - cena 3,00zł, a także kalendarze: biurkowy i kiszonkowy – 10.00zł, książkowy – 20,00zł.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-11-13 15:35:26

Baner