XXVII Niedziela Zwykła 6.X.2019r

1. Uległa zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00 /przeszliśmy na czas zimowy/. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie: poniedziałek wtorek środa czwartek sobota od godz. 15.30 do godz. 16.30. Proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę. W piątki kancelaria jest nieczynna !!!

2. Za tydzień /w niedzielę/ z racji trzynastego dnia miesiąca października po Mszy św. o godz. 16.00 ostatnia w tym roku procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam.

3. Za tydzień również obchodzić będziemy w całej Polsce XIX DZIEŃ PAPIESKI. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się pod tablicę umieszczoną na ścianie budynku Urzędu Miasta poświęconą Honorowemu Obywatelowi Nieszawy, św. Janowi Pawłowi II, gdzie po krótkiej akademii złożymy kwiaty. A w katedrze włocławskiej tego dnia odbędzie się o godz.18.00 koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wykonane zostanie w całości oratorium MESJASZ Georga Friedricha Händla. Koncert objął swoim patronatem biskup włocławski Wiesław Mering, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

4. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.

5. Dzisiaj zapraszam na spotkanie na plebanii po Mszy św. o godz. 16.00 wszystkich lektorów z Grupy Liturgicznej oraz osoby chętne do tej posługi.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Polecam lekturę prasy katolickiej - w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Juliana Głowackiego pt: „Kamedulscy diakoni”.

8. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom bloku przy przychodni lekarskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki 1.

9. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2020 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Aniołki”, „Zioła”, „Krajobrazy polskie”, „Smaczne i zdrowe” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, ”Franciszek” - 4,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

Dodano: 2019-10-06 15:03:36