Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVII Niedziela Zwykła 7.X.2018r
1. Uległa zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie w dni powszednie codziennie od godz. 15.30 do godz. 16.30. Ponieważ nie ma kościelnego proszę nie przychodzić na ostatnią chwilę, ponieważ trzeba o godz. 16.30 dzwonami zwołać wiernych na liturgię.

2. Zaparaszam na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywają się o godz. 17.00; w niedziele o godz.16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.

3. Za tydzień, 14 października, liturgiczny obchód uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Centralna Msza św. o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Prałat Stanisław Waszczyński, długoletni proboszcz i odnowiciel bazyliki katedralnej we Włocławku.

4. W sobotę, 13 październka, po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia w tym roku procesja fatimska. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Bogu wszechmogącemu przez ręce Najświętszej Matki Fatimskiej polecimy sprawy naszej ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

5. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej. /na plebanię/

6. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Gdańskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Klasztornej .

7. Polecam prasę katolicką: „List do Pani”, „Wzrastanie” i „Idziemy”. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Moniki Odrobińskiej pt: „Różaniec: z Maryją do Chrystusa”.

8. Dziś o godz. 13.00 - transmisja Mszy św. w TVP Polonia z Bazyliki Katedralnej we Włocławku

9. Przypominam o akcji „Czary mary okulary” mającej na celu zbieranie niepotrzebnych, ale nieuszkodzonych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych dla mieszkańców Afryki.

10. W najbliższy wtorek, 09.10.2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się w Nieszawie w sali gimnastycznej Gimnazjum spotkanie na temat ekodopłat do wymiany pieca i termomodernizacji budynku poprowadzone przez przedstawicieli Ministerstwa Środowiska. Po liturgii będą rozdawane ulotki z informacjami o programie oraz o terminie i miejscu spotkania

11. Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na NIESZPORY LUDŹMIERSKIE, koncert poświęcony Janowi Pawłowi II - Patronowi naszego Województwa - w dniu 14 października na godz. 17.00 do Areny Toruń. Tego dnia obchodzić będziemy w Polsce XVIII Dzień Papieski.

12. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2019 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”, „Zioła” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, „Aniołki”,”Franciszek” - 4,00zł, kalendarz kieszonkowy – 9.00zł; książkowy – 25,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-10-07 07:52:48

Baner