XXVII Niedziela Zwykła 8.X.2017r

1.    Uległa zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 15.30 do 16.30.

2.    Trwają nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie o godz. 17.00; w niedziele o godz.16.00. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca.

3.    Siostra Przełożona ogłasza konkurs na najpiękniejszy różaniec. Wykonujemy go własnoręcznie z różnych materiałów: jarzębina, kasztany, żołędzie, makaron, bibuła, sznurek itp. Gotowy różaniec – podpisany przynosimy do kościoła w niedzielę 22 października. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 11.00

4.    W piątek przypada 13 dzień października, a zatem kolejny i jednocześnie ostatni w tym roku dzień fatimski i procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszam na Mszę św. wieczorną o godz.17.00 i na procesję. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

5.    W dniu 16 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Ślaskiej, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Zapraszam w tym dniu na Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Mszę św. o godz. 17.00 celebrować będzie i homilię wygłosi JE Bp Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Diecezji. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

6.    Zapraszam w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.    Dziękuję za przygotowanie świątyni farnej mieszkańcom ul. Gdańskiej. Do pomocy w przygotowaniu światyni na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 Parafian z Bertowa.

8.    Dziś obchodzimy „XVII Dzień Papieski”. Tradycyjnie po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się pod tablicę św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Nieszawy, aby oddać Mu należny hołd. Zapraszam wszystkich Mieszkańców naszego miasta.

9.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy” - szczególnie art. Radka Molendy pt. „Dzień młodości”; to w kontekście „XVII Dnia Papieskiego”.

10.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2018 - ścienne: kieszonkowe i  książkowe.

11.    Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zmierzającym do wykreślenia z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Potrzebne dane: imię i nazwisko, dokładny adres i numer PESEL.

Dodano: 2017-10-09 11:10:57