XXVIII Niedziela ZwykŁa 15.X.2023.

Nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. - godz. 17.00, w związku z tym kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie /poza piątkiem/ w godz. od 15.30 do 16.30
ZAPRASZAM na nabożeństwa różańcowe - poprzedzają liturgię Mszy św. – czyli
w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

1.    Jutro, 16 października, w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętej Jadwigi Śląskiej. Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczyć będzie Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości również na Msze św. o godz. 9.30.

2.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.    Dzisiaj w katedrze włocławskiej o godz. 18.00, odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z towarzyszeniem orkiestry muzyki dawnej wykonają arcydzieła takich kompozytorów, jak: Bach, Händel, Vivaldi i innych. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

4.    W przyszłą niedzielę obchodzimy w Województwie Kujawsko-Pomorskim Uroczystość św. Jana Pawła II, który obrany został patronem naszego województwa 27 marca 2017r..

5.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie: art. Michała Gierycza pt: „Przeciw kulturze śmierci” oraz art. Marty Kawalec pt: „Kościelne porządki”.

6.    Z całego serca pragnę podziękować wszystkim Parafianom, którzy wczoraj pospieszyli z pomocą, aby przygotować teren wokół światyni farnej na Nawiedzenie Matki Bożej, które będzie 14 listopada. Obecnie przygotowujemy zaproszenia dla wszystkich Parafian. Będą dostarczone do wszystkch domów. O pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na kolejną niedzielę proszę w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Bulwary 500-lecia.

7.    Trwa nabór do nieszawskiej orkiestry dętej. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do straży pożarnej, a konkretnie do p. Beaty Podlewskiej. Zapraszam też na wybory parlamentarne. Szczególną zachętą niech będzie - za 60 procentowy udział – zdobycie funduszy na remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie.

8.    Z racji XIII Dnia Papieskiego możemy przy wyjściu ze świątyni wesprzeć swoją ofiarą zdolną i niezamożną młodzież w ramach akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2024r oraz stosowne dekoracje na nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zapraszam do kaplicy św. Anny.

Dodano: 2023-10-15 00:22:40