Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 10.X.2021r
UWAGA !!! Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie
od godz. 15.30 do godz. 16.30.  W  piątki  kancelaria  jest  nieczynna !!!

1.    W najbliższą sobotę, 16 października, obchodzić będziemy uroczystość ku czci św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Układ Mszy św.: 9.30, 12.00 oraz 17.00. Zapraszam bardzo serdecznie. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone Akty oddania Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego.
 
2.    Zapraszam na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.  
 
3.    Ogłaszam konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola pod hasłem: „Mój różaniec dla Maryi”, Technika dowolna, prace podpisane imieniem i nazwiskiem składamy w kościele lub u s. Kaludii do 24 października.

4.    Przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie ta tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

5.    We wtorek, 13 października, ostatnia w tym roku procesja fatimska po Mszy św.  O godz. 17.00 Msza św., a następnie procesja.

6.    Dziękuję bardzo serdecznike państwu Sylwi i Krzysztofowi Feluś za przygotowanie swiątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w tym tygodniu proszę w najbliższy piatek po Mszy św. wieczornej mieszkańców ul. Droga Gdańska.

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. o. Jacek Salija pt: „Jan Paweł II o godności człowieka” – „Nie byłoby komunizmu i hitleryzmu, gdyby wcześniej nie „wypracowano” filozoficznych przesłanek do zwątpienia w człowieka i jego godność”; a także art. ks. Piotra Mazurkiewicza pt: „Unia na manowcach” – „Kościół musi się zaangażować w promocję katolickiej nauki społecznej wśród wiernych, wskazując, by byli aktywni i włączali się w życie społeczne”.
 
8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2022 – wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

9.    16 października 2021 r., w godz. 9:00 - 14:00 będzie po raz kolejny w Nieszawie okazja do skorzystania ze szczepień przeciw COVID – 19. Szczepionkobus będzie podstawiony na parking na Placu Jagiellończyka przy Urzędzie Miasta (parking wykorzystywany przez pracowników). Szczepienia przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson oraz dwudawkowa Pfizer. Można przyjąć również trzecią dawkę szczepienia tzw. dawkę przypominającą.

10.    Z racji przeżywanego dzisiaj XXI Dnia Papieskiego możemy przy wyjściu ze świątyni wesprzeć naszymi ofiarami program stypendialny Fundacji „Dzieło nowego „Tysiąclecia”. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-10-10 00:04:49

Baner