XXVIII Niedziela Zwykła 11.X.2015r

1.    Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu jest  uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej- przypada w piątek, 16 października. Msze św. tego dnia o godz. 9.30 i 17.00. Sumę odpustową o godz. 17.00 celebrować będzie Ks. Prałat Leszek Witczak. Wyjątkowo tego dnia nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości  do skarbnicy łaski Bożej, która w dniu odpustu otwiera się dla nas szczególnie szeroko.

2.    We wtorek przypada 13 dzień miesiąca października, a zatem o godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św., a następnie odbędzie się ostatnia w tym roku różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla naszego miasta i jednocześnie przygotowywać się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

3.    W najbliższą środę:
•    według kalendarza diecezjalnego - przypada na Nieszawę dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Pana Jezusa rozpoczniemy o godz. 9.00, a zakończymy nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich utrudzonych i zatroskanych po pociechę do Jezusa.
•    spotkanie kręgu biblijnego na plebanii po Mszy św. wieczornej.

4.    Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszam codziennie na godz. 17.00 wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe; w niedziele nabożeństwo o godz.16.00.

5.    Dziś obchodzimy XV DZIEŃ  PAPIESKI. Mamy wobec św. Jana Pawła II szczególne zobowiązania, ponieważ jest Obywatelem Honorowym Nieszawy; po liturgii Mszy św. o godz.11.00 udamy się pod tablicę pamiątkową, aby uczcić naszego Wielkiego Polaka i Przewodnika do świętości.

6.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom bloku ul. Kościuszki 1 za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę do pomocy na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Kościuszki 1a.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie art. ks. Jerzego Bagrowicza pt:: „Na nieszporach życia” – o kapłanach na emeryturze.

8.    Od dziś przyjmuję na wypominki: roczne 2015 /podać na kartkach godzinę czytania/, oktawalne i jednorazowe.

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2016 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Franciszek”, „Zioła”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”  - wszystkie w cenie 4,00zł; kalendarz specjalny dla dzieci - „Anioły” - cena 3,00zł, a także kalendarze: biurkowy i kieszonkowy – 10.00zł, książkowy – 20,00zł.

Dodano: 2015-11-13 15:38:20