Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 12.X.2014r.

1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.

2.    Uległa zmianie godzina celebracji wieczornej Mszy św. w dni powszednie – g. 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 15.30 do 16.30.

3.    W czwartek, 16 października, przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej – 16 października. Msze św. tego dnia o godz. 9.30 i 17.00. Sumę odpustową o godz. 17.00 celebrować będzie J.E. Ks. Bp Stanisław Gębicki. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości  do skarbnicy łaski Bożej, która w dniu odpustu otwiera się dla nas szczególnie szeroko.

4.    W najbliższą środę:
•    według kalendarza diecezjalnego - przypada parafialny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Pana Jezusa rozpoczniemy o godz. 9.00, a zakończymy nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich, jak ten gospodarz  z dzisiejszej przypowieści, bo „kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu, szczerze rzec może - mam obrońcę Boga, nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga”.
•    spotkanie kręgu biblijnego na plebanii po Mszy św. wieczornej.

5.    W przyszłą niedzielę, 19 października:
•    po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

•    o godz. 17.00 odbędzie się w naszej świątyni fortepianowy koncert chopinowski organizowany i współfinansowany w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Na fortepianie zagra Adam Kośmieja, a koncert poprowadzą: Jan Popis i Dominika Matuszak.

•    Ze względu na planowany koncert nabożeństwo różańcowe wyjątkowo rozpoczniemy o godz. 15.30 !!!

6.    Jutro przypada 13 dzień miesiąca października, a zatem o godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św., a następnie odbędzie się ostatnia w tym roku różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla naszego miasta i jednocześnie przygotowywać się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej Pani Elżbiecie z bloku Żabieniec 17, a do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Szpitalki.

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Marka Bejnara pt: „Małżeństwo silne Bogiem”.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-10-19 08:07:28

Baner