Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 13.X.2019r

1. W tym tygodniu /w środę/ obchodzić będziemy Uroczystość ku czci św. Jadwigi Śląskiej – odpust w naszej parafii. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Sumie odpusowej o godz.17.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Prałat Grzegorz Karolak, dziekan i prepozyt świetnej kapituły ciechocińskiej. Zapraszam serdecznie

2. W przyszłą niedzielę, 20. października, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują sie do I Komunii św.

3. Dzisiaj z racji trzynastego dnia miesiąca października po Mszy św. o godz. 16.00 ostatnia w tym roku procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam.

4. Obchodzimy w całej Polsce XIX DZIEŃ PAPIESKI. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się pod tablicę umieszczoną na ścianie budynku Urzędu Miasta poświęconą Honorowemu Obywatelowi Nieszawy, św. Janowi Pawłowi II, gdzie po krótkiej akademii złożymy kwiaty. A w katedrze włocławskiej dzisiaj o godz.18.00 odbędzie się koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej. Wykonane zostanie w oratorium MESJASZ Georga Friedricha Händla.

5. Przy wyjściu ze świątyni możemy wesprzeć finansowo Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

6. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, Parafian i Gości, a szczególnie Członków Kół Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywać się będą o godz. 17.00; w niedziele o godz. 16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.

7. Polecam lekturę prasy katolickiej - w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Przyjaciel z obrazka”.

8. Do pomocy w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Kościuszki 1a.

9. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2020 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Aniołki”, „Zioła”, „Krajobrazy polskie”, „Smaczne i zdrowe” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, ”Franciszek” - 4,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

10. Od dziś przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-10-13 07:35:23

Baner