Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 15.X.2017r

1.    W dniu jutrzejszym,16 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Ślaskiej, obchodzić będziemy w naszej parafii główną uroczystość odpustową. Zapraszam w tym dniu na Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Mszę św. o godz. 17.00 celebrować będzie i homilię wygłosi JE Bp Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Diecezji. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

2.    Uległa zmianie godzina celebracji Mszy św. wieczornej – 17.00. W związku z tym kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 15.30 do 16.30.

3.    Przypominam o konkursie na najpiękniejszy różaniec. Wykonujemy go własnoręcznie z różnych materiałów: jarzębiny, kasztanów, żołędzi, makaronu, bibuły, sznurka, czy innych. Gotowy różaniec /podpisany/ przynosimy do kościoła za tydzień w niedzielę 22 października. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 11.00.

4.    Zapraszam w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie Kręgu Biblijnego.  

5.    Dziękuję za przygotowanie świątyni farnej Parafianom z Bertowa. Do pomocy przygotowaniu światyni na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 Parafian z Kolonii Nieszawa /od str. ul. Warszawskiej/.  

6.    Przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. Proszę na kartkach dopisać zawsze rodzaj i godz. czytania wypominków.

7.    Polecam lekturę prasy katolickiej: „L’Osservatore Romano”, „Wzrastania” i tygodnika „Idziemy”. W tym ostatnim szczególnie art. Amielii Siudy-Koszeli pt. „Dziękowali tańcem” mówiący o pielgrzymce uczniów klas III gimnazjów do Matki Bożej licheńskiej.

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2018 - ścienne: kieszonkowe i  książkowe.

9.    Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zmierzającym do wykreślenia z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Potrzebne dane: imię i nazwisko, dokładny adres i numer PESEL.

10.    Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie statystyczne wiernych uczestniczących w liturgii Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Nie spieszmy się przy wychodzeniu.
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-10-15 07:52:16

Baner