Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 15.X.2018r
1. Zaparaszam na nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie odbywają się o godz. 17.00; w niedziele o godz.16.00; po nabożeństwie liturgia Mszy św.

2. We wtorek, 16 października, w dniu świątecznym ku czci św. Jadwigi Śląskiej, zapraszam do fary na Mszę św. o godz. 9.30; po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe. Po południu o godz. 15.30 w Ciechocinku odbywać się będzie uroczysta instalacja Świetnej Kapituły Ciechocińskiej. W imieniu ks. Prepozyta Grzegorza Karolaka zapraszam wszystkich Parafian.

3. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej. /na plebanię/

4. Dziękuję bardzo serdecznie Parafiance z ul. Klasztornej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul.św. Maksymiliana Kolbe.

5. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Iwony Świerdzewskiej pt: „Matka niepodległości”.

6. Proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i Kustosz Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki serdecznie zaprasza na uroczystości obchodu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 34. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy odbędą się 18.10.2018 o godz. 17.30.

7. Przypominam o akcji „Czary mary okulary” mającej na celu zbieranie niepotrzebnych, ale nieuszkodzonych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych dla mieszkańców Afryki.

8. Dziś w Arenie Toruń o godz. 17.00 odbędą się NIESZPORY LUDŹMIERSKIE, koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II - Patronowi naszego Województwa. Zapraszam w imieniu Marszłka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

9. Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2019 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”, „Zioła” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, „Aniołki”,”Franciszek” - 4,00zł, kalendarz kieszonkowy – 9.00zł; książkowy – 25,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

10. Z racji XVIII Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wrzucając do puszek przy wyjściu ze świątyni swoją ofiarę na rzecz młodzieży ubogiej, a zdolnej i chętnej do nauki.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-10-15 08:34:46

Baner