Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXVIII Niedziela Zwykła 9.X.2022r
Podczas Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodzież z małych miejscowości i ubogich rodzin.
Nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. - godz. 17.00, w związku z tym kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie /poza piątkiem/ w godz. od 15.30 do 16.30

ZAPRASZAM na nabożeństwa różańcowe - poprzedzają liturgię Mszy św. – czyli w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.
 
1.    W najbliższą niedzielę, 16 października, obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Ks. Prałat Zbigniew Szygenda będzie przewodniczył głównej Mszy św. o godz. 11.00, na kótej wygłosi słowo Boże.

2.    16 października obchodzić będziemy także kolejny XXII  DZIEŃ  PAPIESKI pod hasłem „Blask prawdy”. Podczas Dnia Papieskiego odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera młodzież z małych miejscowości i ubogich rodzin.

3.    W czwartek, 13 pażdziernika, odbędzie się ostatnia w tym roku procesja fatimska. Z uwagi na dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych /wyjątkowo/ najpierw będzie procesja, a po niej Msza św.
 
4.    W środę po liturgii Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.  

5.    O pomoc w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców  ul. Drzewna 1a.

6.    W związku z planowanym w roku 2023 nawiedzeniem obrazu MB Częstochowskiej w diecezji włocławskiej, a zatem i w parafii Nieszawa, organizujemy na 22 października /sobota/ diecezjalną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, której celem jest zaproszenie Matki Bożej do diecezji. Wyjazd o godz. 5.00, koszt na jedną osobę 110 zł. Zgłoszenia proszę kierować do ks. proboszcza.
 
7.    Polecam prasę katolicką - w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Kazimierza Gintera pt: „Liturgia odnowiona” oraz Ignacego Masnego pt: „Wielkie Otwarcie”.

8.    Od jutra przyjmować będę na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

9.    Rozprowadzamy kalendarzy na rok 2023 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Zioła”, „Krajobrazy polskie”, „Smacznie i zdrowo”, ”Papież Franciszek”, „Kalendarz Rolników” oraz „Kalendarz kieszonkowy”. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-10-09 00:17:56

Baner