XXX Niedziela ZwykŁa 29.X.2023.

1.    W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 – fara;
12.00 – cmentarz. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
a.    Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!

2.    Przez cały tydzień trwać będzie oktawa uroczystości Wszystkich Świętych
- w połączeniu z Mszą św. wieczorną będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00; w niedzielę wypominki w połączenie z Mszą św. o godz. 11.00.

3.    W czwartek Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za osobę zmarłą. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

4.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – podczas Mszy św. wieczornej będziemy Boga prosić o nowe powołania do kapłaństwa;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, godz. 17.00 - nabożeństwo za zmarłych, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św.

5.    W następną niedzielę, 5 listopada, o godz. 17.00 na plebanii spotkanie organizacyjne przed Nawiedzeniem Matki Bożej.

6.    Przyjmuję zgłoszenia na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Droga Gdańska za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców  ul. Drzewna 1 i domki.

8.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie: art. ks. Łukasza Piotrowskiego pt: „Brat Mateo psuje Halloween” oraz art. Michała Wodzickiego pt: „Odpusty – instrukcja obsługi”.

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2024r oraz stosowne dekoracje na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zapraszam do kaplicy św. Anny.

Dodano: 2023-10-28 23:21:10