Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXX Niedziela Zwykła 27.X.2019r

1. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, które w tym roku obchodzi jubileusz 450-lecia swego istnienia.
a. Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!
2. Przez cały tydzień /oktawa uroczystości/ w połączeniu z Mszą św. trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00; w niedzielę na godz,16.00.
3. W sobotę Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłego. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypadają:
• I Piątek miesiąca. Wszyscy dysponowani przyjmują w Uroczystość Wszystkich Świętych Komunię św. wynagradzającą pierwszopiątkową.
• /odwiedziny chorych w domach odbędą sie już w czwartek 31 października od godz. 9.00/
• I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św. wieczornej

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. Nadal przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. /wkładając intencje na tacę nie zapomnijmy dopisać godziny czytania tych wypominków/.

7. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św.wieczornej.

8. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Krzywdów i Bieńków za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 10.30 /dzień zaduszny/ zapraszam mieszkańców ul. Kujawskiej.

9. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Jacka Karnowskiego pt: „Proces ks. Popiełuszki trwa”.

10. Bardzo serdecznie dziękuję p. Łapińskim za kwiaty ufundowane do naszej świątyni.

11. Dziś przeprowadzimy badania statystyczne udziału wiernych we Mszach św. i przystępowania do Komunii św.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-10-26 22:03:11

Baner