Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXX Niedziela Zwykła 29.X.2017r
1.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.  
•    W czwartek o godz.16.45 eucharystyczne nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św. i modlitwy za zmarłych;
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św.; o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, nabożeństwo za zmarłych, Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00  - zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe za zmarłych po Mszy św. wieczornej.

2.    W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz.        Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!

3.    Przez cały tydzień trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00.  

4.    W czwartek Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00.
Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

5.    Taca z uroczystości Wszystkich Świętych zbierana podczas wszystkich Mszy św., także na cmentarzu grzebalnym, przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W imieniu Księdza Rektora Jacka Szymańskiego oraz całej społeczności seminaryjnej już dziś składam wszystkim ofiarodawcom chrześcijańskie „Bóg zapłać”.

6.    Ze względu na uroczystość i związane z nią wyjazdy nie będzie w środę spotkania Kręgu Biblijnego.  

7.    Do pomocy w przygotowaniu światyni na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 Parafian z ul. Sienkiewicza.  

8.    Przyjmuję nadal wypominki roczne. Proszę na kartkach dopisać zawsze godz. czytania wypominków.

10.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2018 - ścienne: kieszonkowe i  książkowe.

11.    Wciąż jeszcze zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zmierzającym do wykreślenia z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Potrzebne dane: imię i nazwisko, dokładny adres i numer PESEL.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-10-28 14:56:17

Baner