Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXI Niedziela Zwykła 30.X.2016r

1.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.  
•    W czwartek o godz.16.45 eucharystyczne nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św. i modlitwy za zmarłych;
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św.; o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Msza św. a po liturgii koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych;i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe za zmarłych po Mszy św. wieczornej.

2.    We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara;         12.00 – cmentarz.        Nie będzie Mszy św. popołudniowej !!!

3.    Przez cały tydzień trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00.  

4.    W środę Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

5.    Taca z uroczystości Wszystkich Świętych zbierana podczas wszystkich Mszy św., także na cmentarzu grzebalnym, przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W imieniu całej społeczności seminaryjnej już dziś składam wszystkim ofiarodawcom chrześcijańskie „Bóg zapłać”.

6.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

7.    Nadal przyjmuję na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe /proszę dopisywać na kartkach godzinę czytania/

8.     Dziękuję Parafianom z ul Kościuszki /domki jednorodzinne/ za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej. W najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki /blok przy przychodni/  

9.     Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś w tygodniku „IDZIEMY”, szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Wszyscy są zaproszeni do domu Ojca ”.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-10-30 15:47:46

Baner