Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXI Niedziela ZwykŁa 5.XI.2023.
1.    Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych - w połączeniu z Mszą św. wieczorną odbywają się modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam na liturgię o godz. 17.00.

2.    Przyjmuję zgłoszenia na wypominki roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

3.    Dzisiaj o godz. 17.00 na plebanii spotkanie organizacyjne przed Nawiedzeniem Matki Bożej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych i chcących wziąć udział w pracach przygotowawczych.

4.    O pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na kolejną niedzielę proszę w tym tygodniu w sobotę od godz. 10.30 Mieszkańców  ul. Ciechocińska /numery nieparzyste/.

5.     W sobotę, 11 listopada, przypada narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Program obchodów przewiduje o godz. 8.45 złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego; o godz. 9.00 koncert świąteczny w wykonaniu Chopin Quartet; po zakończenie koncertu Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszam w imieniu Burmistrza Nieszawy i własnym do wspólnego świętowania.

6.    Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować darczyńcom za kwiaty do naszej świątyni: p. Monice Ptaszyńskiej za piękne słoneczniki, które upiększały naszą farę podczas uroczystości odpustowej, pp. Emilii i Leszkowi Łapińskim za wielobarwne chryzantemy dekorujące śa.iątynię do dziś.

7.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie: art. ks. Łukasza Żaka pt: „Przepustka do nieba” oraz art. Magdaleny Prokop-Duchnowskiej pt: „Czyściec: miłość, nie tortury”.

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2024r oraz stosowne dekoracje na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zapraszam do kaplicy św. Anny.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-11-04 21:42:24

Baner