XXXI Niedziela Zwykła (3.11.13)

1.    Za dwa tygodnie, w niedzielę 17 listopada, podczas liturgii Mszy św. o  godz. 11.00 odbędą się - pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej, bpa Wiesława Meringa - uroczystości dziękczynne za beatyfikację Matki Założycielki Sióstr Serafitek. Najpierw - o godz. 10.45 - Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne w programie słowno-muzycznym zaprezentuje charakterystyczne rysy osobowości Matki Małgorzaty; następnie rozpocznie się celebracja Mszy św., a po liturgii przejdziemy do Muzeum Stanisława Noakowskiego, gdzie nastąpi otwarcie wystawy poświęconej nowej Błogosławionej.

2.    Do piątku, w połączeniu z Mszą św. wieczorną, trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00.

3.    7 listopada, z racji I Czwartku Miesiąca, o godz. 16.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań kapłańskich; następnie celebracja Mszy św.

4.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich pragnących pełniej poznać swojego Boga, Jezusa Chrystusa.

5.    Nadal przyjmuję intencje na wypominki roczne.

6.    11 listopada, z racji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Parafii. Po Mszy św. wspólny przemarsz pod tablicę, a następnie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów i okolicznościowa akademia.

7.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Osiedlowej.

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014.

9.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Moniki Białkowskiej ukazujący stosunek współczesnych do liturgii pogrzebowej.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Tomasz Kaźmierczak, kaw., zam. Wójtówka
    Justyna Gajewska, panna, zam. Szpitalka  (zap. II).

Dodano: 2013-11-04 19:01:25