Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXI Niedziela Zwykła 1.XI.2015r
1.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.  
•    W czwartek o godz.16.45 eucharystyczne nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św. i modlitwy za zmarłych;
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św.; o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Msza św. i modlitwy za zmarłych; po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej i modlitwy za zmarłych.

2.    Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą według następującego rozkładu: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz.
    Przez cały tydzień trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00.  
     
Dziś nie ma Mszy św. popołudniowej !!!

Jutro Dzień Zaduszny. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

Taca z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

2.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

3.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Sienkiewicza za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę do pomocy na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Rybaki.
 
4.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie art. o. Macieja Biskupa pt: „Niedoskonali święci”.

5.     W przyszłą niedzielę, 8 listopada,  w kościele farnym w Nieszawie  z programem muzyczno-poetyckim zatytułowanym "Za duszeńki... za duszki.... za dusze" wystąpi grupa POEZJO z Magdaleną Cybulską-Stasiak na czele.  Koncert rozpocznie się o godz. 10.45.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-11-13 15:47:22

Baner