Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXI Niedziela Zwykła 1.XI.2020r
1.    Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.     

2.    Przez cały tydzień /oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych/  w połączeniu z Mszą św. trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00; w niedzielę na godz,16.00.

3.    Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

4.     W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – podczas Mszy św. będziemy Boga prosić o nowe powołania do kapłaństwa; następnie wynagradzające nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, o godz. 17.00 - Msza św.;  wynagradzające nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych; potem ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – wynagradzające nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św.

5.    Proszę w tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu świątyni w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Dymiec.

6.    Nadal przyjmuję na wypominki roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Państwu Emilii i Leszkowi Łapińskim za darowanie, po raz kolejny - jak co roku, kwiatów do świątyni.

8.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. o. Jacka salija pt: „Nauka o odpustach”, oraz art. Barbary Wiśniowskiej pt: „Zamiast Halloween”.

9.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2021; wyłożone są na stoliku w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-11-09 13:25:00

Baner