Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXI Niedziela Zwykła 30.X.2022r
1.    We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz (Msza św. i procesja). Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.     
a.    Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!
2.    Przez cały tydzień /oktawa uroczystości/ w połączeniu z Mszą św. trwać będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię na godz. 17.00; w niedzielę na godz,16.00.
3.    W środę Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłego. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

4.    W tym tygodniu przypadają:   
•    I Czwartek Miesiąca – podczas Mszy św. będziemy Boga prosić o nowe powołania do kapłaństwa; następnie modlitwy oktawalne za zmarłych
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, godz. 17.00 - nabożeństwo za zmarłych, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św.

5.    W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Rektora WSD we Włocławku wraz z klerykami w ramach niedzieli powołaniowej.

6.    Przyjmuję nadal na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

7.    Za tydzień w niedzielę, 6 listopada, po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 
8.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

9.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Dymiec za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam  mieszkańców  ul.  Gęsiniec.

10.    Polecam lekture prasy katolickiej.

11.    Słowa wdzięczności kieruję, jak co roku, do Państwa Emilii i Leszka Łapińskich, którzy po raz kolejny ofiarowali piękne kwiaty, które przez kilka tygodni stanowić będą dekorację naszej świątyni.

12.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2023 – wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-10-29 21:20:05

Baner