XXXI Niedziela Zwykła 31.X.2021r

1.    W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: 8.30 i 10.00 – fara; 12.00 – cmentarz.
Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
                                                            Nie będzie tego dnia Mszy św. popołudniowej !!!
2.    Przez cały tydzień trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych - w połączeniu z Mszą św. będą modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi. Serdecznie zapraszam przez czas oktawy na liturgię o godz. 17.00; w niedzielę wypominki w połączenie z Mszą św. o godz. 11.00.
3.    We wtorek Dzień Zaduszny - Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Można tego dnia uzyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go tylko za osobę zmarłą. Taki odpust można zyskać od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwę, choćby w myślach, za zmarłych.

4.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – podczas Mszy św. będziemy Boga prosić o nowe powołania do kapłaństwa;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, godz. 17.00 - nabożeństwo za zmarłych, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe z modlitwą za zmarłych po Mszy św.

5.    Przyjmuję nadal na wypominki: roczne, oktawalne i jednorazowe. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

6.    Dziękuję Parafiance z ul. Ciechocińskiej /numery nieparzyste/ za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Drzewna 1 i domków jednorodzinnych.

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Patryka Lubryczyńskiego pt: „Cmentarz miejscem modlitwy” oraz art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Prawda o czyśćcu”.

8.    Słowa wdzięczności kieruję, jak co roku, do Państwa Emilii i Leszka Łapińskich, którzy i tym razem ofiarowali piękne kwiaty, które przez kilka tygodni stanowić będą dekorację naszej świątyni.

9.    Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 rozdanie nagród  w konkursie różańcowym i spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

10.    W czasie II wojny światowej Niemcy dokonali ścięcia na gilotynie młodej Polki, naszej parafianki – HENRYKI WOJDYŁO, która chciała wspierać duchowo swoich rodaków przytłoczonych i przerażonych działaniami wojennymi hitlerowców. Za swój patriotyzm zapłaciła życiem. Rzymskokatolicka Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie przygotowuje przy świątyni farnej pomnik naszej Bohaterce. Uroczystość odsłonięcia pamiątkowego obelisku nastąpi 27 listopada 2021r.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć tę inicjatywę finansowo proszę o dokonywanie wpłat na konto parafialne  KBS  Aleksandrów  Kujawski  4295 3700 0000 5016 1120 0000 01
                                                                       z dopiskiem  - „Pomnik Henryki”.
          Wizualizacja obelisku w goblocie w kruchcie światyni.

Dodano: 2021-10-30 23:44:56