Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXII Niedziela Zwykła 06.XI2016r

1.    W dniu 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W imieniu Burmistrza Nieszawy p. Przemysława Jankowskiego i własnym zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Parafii i Ojczyzny. Po liturgii tradycyjnie wyruszymy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby oddać cześć i Marszałkowi i wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Wiesław Mering udzielił na ten dzień świąteczny dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku.

Po południu, Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na godz. 16.30 do Muzeum Stanisława Noakowskiego na wieczór historyczny poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku

2.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

3.    Nadal przyjmuję na wypominki: roczne. /proszę dopisywać na kartkach godzinę czytania/

4.    Dziękuję Parafianom z ul Kościuszki /blok przy przychodni/ za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej. W najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wólnego.

5.    Dzięki życzliwości Organizatorów V Ogólnopolskiego Konkursu Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim będziemy mieli możność wysłuchania w farze nieszawskiej w piątek 18 listopada koncertu organowego w wykonaniu toruńskiego organisty p. Marcina Łęckiego. Rozpoczynamy o godz. 16.45. Zapraszam bardzo serdecznie.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś w tygodniku „IDZIEMY”, szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Kościół o kremacji”.

7.    W związku z kolejną szansą rozwoju dla Nieszawy, jaką będzie budowa II stopnia wodnego na Wiśle w miejscowości Siarzewo, każdy może dziś składając swój podpis wyrazić poparcie dla tej kilkadziesiąt lat oczekiwanej inwestycji. Podpisy zbierane są przy wyjściu ze świątyni.
 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-11-07 09:19:02

Baner