XXXII Niedziela Zwykł 8.XI.2015r

1.    W środę, 11 listopada, z racji Święta Niepodległości, zapraszam na Mszę św.ogodz.12.00. Po liturgii  nastąpi przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty i będą miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Nieszawie. Natomiast o godz. 16.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zaprezentuje program słowno-muzyczny pt: „Czynem zbrojnym budzili Polskę – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI”. Zapraszam wszystkich patriotów.

2.    Za tydzień w niedzielę, 15 listopada, po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 16.00, na plebanii, odbędzie się spotkanie z lektorami oraz tymi, którzy pragną podjąć posługę lektora.

3.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie art. Krystyny Kotuli pt: „Antoniego Bisagi prace na papierze”. Artykuł ciekawy w kontekście wczoraj otwartej wystawy w nieszawskim muzeum.

4.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni parafialnej na niedzielę zapraszam w najbliższą sobotę do pomocy na godz. 9.00 parafian z ul. Laskowskiego.

5.    Dziś z programem muzyczno-poetyckim zatytułowanym "Za duszeńki... za duszki.... za dusze" wystąpi grupa POEZJO z Magdaleną Cybulską-Stasiak na czele. Koncert rozpocznie się o godz. 10.45.

6.    Dziś z racji „VII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, przy wyjściu zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla prześladowanych.

Dodano: 2015-11-13 15:52:33