XXXII Niedziela Zwykła (10.11.13)

1.    Za tydzień, 17 listopada, podczas liturgii Mszy św. o  godz. 11.00 odbędą się - pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej, Bpa Wiesława Meringa - uroczystości dziękczynne za beatyfikację Matki Założycielki Sióstr Serafitek. Najpierw - o godz. 10.45 - Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne w programie słowno-muzycznym zaprezentuje charakterystyczne rysy osobowości Matki Małgorzaty; następnie rozpocznie się celebracja Mszy św., którą ubogaci swoim śpiewem chór z Aleksandrowa Kujawskiego „Cordiale Coro”. Po liturgii Ks. Biskup pobłogosławi odrestaurowaną tablicę pamiątkową dedykowaną Błogosławionej Mace Małgorzacie umieszczoną na ścianie Domu Zakonnego Sióstr Serafitek, po czym przejdziemy do Muzeum Stanisława Noakowskiego, gdzie nastąpi otwarcie wystawy poświęconej nowej Błogosławionej.

2.    Jutro, 11 listopada, z racji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o godz. 12.00 w świątyni farnej odbędzie się akademia dla uczczenia tych, którzy oczekiwali i wywalczyli niepodległość naszej Ojczyźnie po 123 latach niewoli. Po akademii rozpoczniemy liturgię Mszy św. w intencji Ojczyzny i Parafii. Zapraszam do wspólnego świętowania, abyśmy razem podziękowali Bogu za dar wolności i prosili Go o roztropne korzystanie z niego, by nasza Ojczyzna mogła mieć jasną przyszłość. Po Mszy św. udamy się pod pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie złożymy kwiaty i oddamy hołd wielkiemu polakowi i Honorowemu Obywatelowi Nieszawy.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich pragnących pełniej poznać swojego Boga, Jezusa Chrystusa.

4.    Jeszcze przyjmuję intencje na wypominki roczne.

5.    Dziękuję serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Osiedlowej. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Gdańskiej.

6.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014.

7.    W najbliższą sobotę, 16 listopada, w Bazylice Św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy od godz. 11.00 trwać będzie Kongres Katolików pod hasłem „STOP  ATEIZACJI”. Program i zaproszenia znajdują się na stoliku przy wyjściu.

8.    Polecam lekturę prasy katolickiej. Dziś „List do pani” oraz „Przewodnik Katolicki”. Ten ostatni kieruję naszą uwagę na kanonizację bł. Jana Pawła II, ale też pyta o patriotyzm polaków dzisiaj, gdy nie trzeba krwią poświadczać miłości do ojczyzny.

9.    Dziś wspieramy modlitwą i ofiarami naszych braci i siostry w Nigerii. Zachęcam do złożenia ofiary do puszki.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Tomasz Kaźmierczak, kaw., zam. Wójtówka
       Justyna Gajewska, panna, zam. Szpitalka  (zap. III).

Dodano: 2013-11-10 07:39:50