Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXII Niedziela Zwykła 11.XI.2018

1. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, siostra Przełożona wraz grupą młodych artystów zaprezentują „Misterium o Niepodległej”.Zapraszam na godz. 10.45.

2. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Dziękuję bardzo serdecznie parafianom z ul. Żabieniec 17 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą uroczystość. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 15 /numery nieparzyste/.

4. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Wojciecha Świątkiewicza pt: „Te Deum za ojczyznę”.

5. W katedrze włocławskiej w niedzielę, 18 listopada, o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy we Włocławku wystąpi Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

6. Rozprowadzamy kalendarze na rok 2019 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”, „Zioła” - wszystkie - 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, „Aniołki”,”Franciszek” - 4,00zł, kalendarz kieszonkowy – 9.00zł; książkowy – 25,00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

7. Dzisiaj o godz. 17.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego odbędzie się wieczór historyczny pt: „Bo wolność nigdy nie została nam podarowana”. Serdeczne zaproszenie do wszystkich nieszawian i gości kieruje Dyrektor muzeum oraz Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-11-10 19:55:06

Baner