Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXII Niedziela Zwykła 6.XI.2022r
1.    Przed nami jeszcze dwa dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.  Zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych w połączeniu z wypominkami oktawalnymi.

2.    W piątek obchodzić będziemy Narodowe ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI.  Zapraszam wraz z Burmistrzem Nieszawy - p. Przemysławem Jankowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej – p. Pawłem Zarębą do wspólnego świętowania. Msza św. o godz. 12.00 poprzedzona będzie akademią o godz. 11.50; a po liturgii przemaszerujemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsusudskiego, aby oddać cześć naszym bohaterom.
 
Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski z tej racji wydał dekret, w którym czytamy: „Działając w oparciu o kan. 87 §1 KPK, mając na uwadze świąteczny charakter dnia Święta Niepodległości, wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 11 listopada 2022 r. udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK).”

3.    Przyjmuję nadal na wypominki: roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.
 
4.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Gęsinic za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam  mieszkańców  ul. Klasztornej.

6.    Polecam lekture prasy katolickiej. Dziś mamy „:L’Osservatore Romano” i tygodnik „IDZIEMY”.W tym ostatnim polecam szczegłnie dwa artykuły: Anny Meetschen pt: „Gdzie ci ministranci” oraz Edyty Pisarczyk-Kulon: pt: „Zasiłek pogrzebowy”.

7.    11 listopada odbędzie się światowa i polska premiera filmu "Prorok". Jest to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Polecam obejrzenie tego filmu, jak i głębsze zapoznanie się z historią życia Świętego, który żył w naszych czasach.

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2023 – wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

9.    Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-11-08 18:34:31

Baner