Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXII Niedziela Zwykła 8.XI.2020r
1.    Dziś kończy się oktawa uroczystości Wszystkich Świętych. W połączeniu z Mszą św. o godz.16.00 odbędą się modlitwy przebłagalne za zamordowane dzieci nienarodzone i za naszych bliskich zmarłych wraz z wypominkami oktawalnymi.  

2.    11 lstopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tradycją lat ubiegłych, o godz. 12.00 celebrowana będzie w świątyni farnej Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. W obecnej sytuacji potrzebujemy interwencji Boga.

3.    Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Dymiec za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o pomoc proszę w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Gdańskiej.

4.    Nadal przyjmuję na wypominki roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Juliana Głowackiego pt: „Burza w szklance wody ”. Oto fragment – „Niedorzecznością wydaję się oskarżanie szkoły katolickiej o to, że jest katolicka. Tym bardziej jeżeli zarzuty wysuwają chodzący do niej uczniowie i ich rodzice, którzy sami tę szkołę wybrali. Jednak okazuje się, że to, co wydaje się śmieszne, szalone, a wręcz absurdalne – przestaje już dziwić”. Jest także drugi art. Moniki Odrobińskiej pt: „Egzorcysta o aborcji” cytat: „Na widok księdza demony bluznęły: „Po coś tu przyjechał g...niany kapłanie z komunistycznej Polski? Tu nie masz nad nami władzy”.

6.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2021; wyłożone są – wraz z cennikiem - na stoliku w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

7.    Przy wyjściu ze świątyni możemy złożyć ofiarę na rzecz Dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku ofiary przeznaczone będą na rzecz Republiki Środkowej Afryki. ”Bóg zapłac” za każdy najdrobniejszy grosz.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-11-09 13:26:16

Baner