XXXII Niedziela Zwykła 9.XI.2014r.

1.    Przypomnienie!!!  Z racji remontu w świątyni klasztornej wszystkie Msze św. celebrowane są w farze.

2.    11 listopada, we wtorek, przypada 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku 2014” o godz. 11.45 odbędzie się w świątyni farnej koncert Kwintetu Dętego. Koncert poprowadzi Piotr Majewski; o godz. 12.30 celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyny i naszego miasta, Nieszawy. Następnie udamy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty i będą okolicznościowe przemówienia.
Po południu, na godz. 16.00 Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Muzeum Stanisława Noakowskiego na wieczór historyczny zatytułowany „RADOSNA  NIEPODLEGŁOŚĆ”.

Tego dnia również mamy zaproszenie do Gminnego Ośrodka  Kultury w Lubaniu, gdzie odbędzie się wieczornica pt: „Oratorium o Ojczyźnie”. Początek o godz. 17.15.

3.    W imieniu organizatorów zapraszam w najbliższą środę na godz. 18.00 do świątyni farnej na „Koncert patriotyczny” w wykonaniu Prof. Wiesława Bednarka, któremu towarzyszyć będzie Aleksander Kamedulski oraz Zbigniew Wiśniewski, który zajmie się akompaniamentem. Z uwagi na ten koncert nie będzie spotkania kręgu biblijnego.

4.    Nadal przyjmuję na wypominki roczne.

5.    Za tydzień, 16 listopada, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Narutowicza.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie  art. Dariusza Racinowskiego pt: „Młodzież niedługo dorośnie”. Dziś mamy także „L’Osservatore Romano”, a dla młodzieży „Wzrastanie”.

Dodano: 2014-11-15 15:55:25