XXXIII Niedziela Zwykła (17.11.13)

1.    W przyszłą niedzielę, 24 listopada, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą kończymy rok liturgiczny. Tego dnia w katedrze włocławskiej pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa odbędzie się uroczyste zamknięcie ROKU WIARY.

2.    W piątek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, która jest patronką organistów i muzyki kościelnej. Polecajmy tego dnia w naszych modlitwach pana organistę Krzysztofa i wszystkich chętnie wyśpiewujących chwałę Bogu w naszej świątyni.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Kręgu biblijnego na plebanii. Zapraszam wszystkich pragnących pełniej poznać swojego Boga, Jezusa Chrystusa.

4.    Dziękuję serdecznie za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ul. Gdańskiej. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Placu Piłsudskiego.

5.     Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. Dziś: „L’Osservatore Romano”; dla młodzieży - „Wzrastanie” oraz „Przewodnik Katolicki”. W „Przewodniku” szczególnie polecam art. Ks. dra Artura Filipiaka pt: „Po co religia potrzebna jest szkole?”

7.    Dziś wspieramy naszymi ofiarami poszkodowanych przez tajfun na Filipinach. Zachęcam do złożenia ofiary do puszki.

Dodano: 2013-11-19 15:50:09