XXXIII Niedziela Zwykła 14.XI.2021r

1.    Przeżywamy dziś XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Solidarni z Libanem”. Oprócz modlitwy, możemy ofiarować na potrzeby prześladowanych naszych sióstr i braci w wierze także wsparcie finansowe przy wyjściu ze świątyni.

2.    Rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD. Akcję organizuje - w porozumieniu z KEP - Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ”Pro Missio”, aby wesprzeć projekty misyjne dla Polskich Misjonarzy. W kruchcie na stoliku znajdują się zielonkawe ulotki podpowiadające co możemy przynosić. Jeśli nie ma mnie w domu zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą. / Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.

3.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Drzewna 1b

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Barbary Stefańskiej pt: „Jak mądrze pomagać?” oraz art. ks. Przemysława Artemiuka pt: „Obrazy kapłaństwa”.

5.    Mając na uwadze działającą w naszym mieście Fundację św. brata Alberta pragnę zachęcić Parafian i Gości do obejrzenia filmu biograficznego, poświęconego św. Albertowi Chmielowskiemu pt.: „Nędzarz i Madame”. Od dnia 12 listopada br. możemy ten film oglądać w kinach.

6.    W czasie II wojny światowej Niemcy dokonali ścięcia na gilotynie młodej Polki, naszej parafianki – HENRYKI WOJDYŁO, która chciała wspierać duchowo swoich rodaków przytłoczonych i przerażonych działaniami wojennymi hitlerowców. Za swój patriotyzm zapłaciła życiem. Rzymskokatolicka Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie przygotowuje przy świątyni farnej pomnik naszej Bohaterce. Uroczystość odsłonięcia pamiątkowego obelisku nastąpi 27 listopada 2021r. o godz. 11.00.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć tę inicjatywę finansowo proszę o dokonywanie wpłat na konto parafialne:  KBS  Aleksandrów  Kujawski  4295 3700 0000 5016 1120 0000 01
                                                                       z dopiskiem  - „Pomnik Henryki”.
          Wizualizacja projektowa obelisku w gablocie w kruchcie świątyni.

Dodano: 2021-11-13 22:10:23