Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXIII Niedziela Zwykła 15.XI.2020r
1.    Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny w Kościele katolickim. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent 2020.

2.    W najbliższy piątek, 20 listopada, spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 15.30 w świątyni parafialnej

3.    Nadal przyjmuję na wypominki roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

4.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Sanitariuszka z Virtuti Militari”, którą rozwścieczeni bolszewicy w roku 1920 swoimi szablami... Zwracam uwagę na ten artykuł, ponieważ przygotowujemy upamiętnienie naszej parafianki z Wólnego, Henryki Wojdyło, która   za działalność konspiracyjną została ścięta gilotyną przez Niemców w czasie II wojny światowej.

5.    Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Droga Gdańska za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o pomoc proszę w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Gęsiniec.

6.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2021; wyłożone są – wraz z cennikiem - na stoliku w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

7.    Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zaprasza do składania podpisów poparcia dla ogólnopolskiej akcji, której celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej szkodliwej dla rodziny. Równie ważnym celem jest jest wystąpienie przez Polskę z inicjatywą zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która naprawdę będzie broniła rodziny przed wszelkimi patologiami i przemocą.

Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-11-15 10:15:55

Baner