Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XXXIV Niedziela Zwykła 22.XI.2020r
1.    Za tydzień rozpoczynamy w Kościele Katolickim nowy okres liturgiczny zwany adwentem, czyli czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Adwent ma trzy wymiary: - wspominanie adwentu dziejów zbawienia ludzkości; - oczekiwanie na tegoroczne Boże Narodzenie; - oczekiwanie na osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem twarzą w twarz po naszej śmierci.

2.    Nadal przyjmuję na wypominki roczne. W przypadku podawania intencji w kopercie na tacę, proszę nie zapominać o dopisaniu godziny czytania.

3.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Perskie oko z „trawkomatu”.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Gęsiniec za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o pomoc proszę w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Klasztornej.

5.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2021; wyłożone są – wraz z cennikiem - na stoliku w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

6.    Nadal zbieramy podpisy pod Inicjatywą Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”, której celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej szkodliwej dla rodziny. Równie ważnym celem jest jest wystąpienie przez Polskę z inicjatywą zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która naprawdę będzie broniła rodziny przed wszelkimi patologiami i przemocą.

Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-11-23 20:40:09

Baner