Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Zesłanie Ducha Świętego 15.V.2016r.
1.    Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W sercu rodzi się żal, że w Roku Miłosierdzia Matka Miłosierdzia staje się nam tak obojętna jak przechodzień w wielkim mieście.

2.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Mszę św. o godz.18.00.

3.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zaledwie od trzech  lat obchodzimy to święto. Zapraszam na godz. 18.00 do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.

4.    Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam tych, których łaska Boża jeszcze nie wspiera, aby odważnie sięgnęli po ten sakrament Miłosierdzia Bożego.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.

6.    W sobotę od godz. 10.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.  

7.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Browarnej. Do pomocy w tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art./wywiad Łukasza Kaźmierczaka pt: „Fatima zmienia historię”.

9.    Nadal poszukuję rodzin, które miałyby życzenie przyjąć do siebie młodzież - uczestników ŚDM z zagranicy.   

10.    1 czerwca tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji Komitet Organizacyjny pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zaprasza wszystkie dzieci w dniu 5 czerwca na stadion miejski w Nieszawie, gdzie zapowiada się wyśmienita zabawa. Jednocześnie Komitet zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Szczegóły na afiszu w gablocie.  

11.    Mamy możliwość pozyskania dla dzieci w Nieszawie placu zabaw, który funduje Firma NIVEA. Zainteresujmy się plakatem przy wyjściu ze świątyni oraz informacją zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta Nieszawa i wykorzystajmy dla celu dobroczynnego nasze komputery.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-05-15 07:57:24

Baner