Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Zesłanie Ducha Świętego 24.V.2015.
1.    Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe. Zapytajmy siebie: Czy chociaż raz brałem/brałam udział w tym narodowym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.

2.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - święto Maryi Panny, Matki Kościoła. Czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na Mszę św. o godz.18.00.

3.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od dwóch lat obchodzimy to święto. Zapraszam do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.

4.    Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam tych, których łaska Boża jeszcze nie wspiera, aby odważnie sięgnęli po ten sakrament Miłosierdzia Bożego.

5.    W środę spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

6.    W poniedziałek po liturgii Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Karoliny Pytel pt: „Weź sprawy w swoje ręce”, który wskazuje sposoby pracy nad własną skutecznością w życiu.

8.    1 czerwca tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji Komitet pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zaprasza wszystkie dzieci w dniu 31 maja na stadion sportowy w Nieszawie, gdzie zapowiada się wyśmienita zabawa. Jednocześnie Komitet zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Szczegóły na afiszu w gablocie.  

9.    Za dwa tygodnie, tj. 8 czerwca, obchodzić będziemy w Nieszawie Święto Miasta, czyli dzień poświęcony naszej Patronce u Boga – św. Jadwidze Królowej. Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. z udziałem Władz Miasta o godz. 17.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp. Stanisława Gębickiego, który będzie polecał Bogu nasze Miasto i udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

10.    Od dziś zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „STOP  ABORCJI”. Każdego dnia w polskich szpitalach mordowanych jest w okrutny sposób troje niewinnych dzieci. Projekt, pod którym można się dziś podpisać, zmienia to barbarzyńskie prawo, zakazując mordowania. Prośmy dziś Ducha Świętego o zrozumienie przykazania Bożego, by przez moją bierność zło nie odnosiło zwycięstwa.

Zapowiedzi przedślubne

 1 .Karol Szudzik, kaw., zam. Przypust
     Karolina Pankiewicz, panna, zam. Plebanka  /zap. III/

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-05-28 16:41:09

Baner