Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Zesłanie Ducha Świętego 4.VI.2017
1.    Jutro, w drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na Msze św. o godz. 14.00 i 18.00.

2.    Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. codziennie na godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się  także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

3.    Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. W czerwcu br. będą miały miejsce w naszej diecezji trzy Marsze dla życia i rodziny: we Włocławku – 11 czerwca, w Zduńskiej Woli – 4 czerwca, w Koninie – 18 czerwca.
     Zapraszamy! Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi!  /Wszelkie dane na afiszu w gablocie./
 
4.    Organizujemy pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych do Lichenia w dniu 14 czerwca. Są wolne miejsca i możemy jeszcze zabrać inne osoby chętne. Proszę zgłoszenia kierować do ks. proboszcza. Wyjazd o godz. 8.00 z Placu Jagiellończyka. Cena wyjazdu 20 zł.

5.    Składam serdeczne podziękowanie Mieszkańcom ul. Zjazd za przygotowanie świątyni farnej do dzisiejszej uroczystości. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 proszę do pomocy mieszkańców Placu Piłsudskiego.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Radka Molendy pt: „Bierzmowanie do liftingu”.

7.    Spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

8.    We czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy Święto Miasta. Rozpoczniemy obchody Mszą św. ku czci św. Jadwigi Królowej o godz. 9.00 w farze nieszawskiej. Dalszy przebieg obchodów podany na plakacie.

9.     Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza prowadzi nabór na rok szkolny 2017/18 do Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem”, Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza;


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-06-05 11:18:21

Baner