Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.




XII Niedziela Zwykła 20.VI.2021r




1.    Trwają codziennie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych odbywają się nabożeństwa czerwcowe także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek.  Początek o godz. 19.30.

2.    Wczoraj odbyło się liturgiczne wprowadzenie naszego nowego Biskupa Ordynariusza, Krzysztofa Wętkowskiego, do katedry Włocławskiej. To już z kolei 77 biskup włocławski. Poczujmy łączność z naszym nowym Pasterzem zapamiętując jego imię i nazwisko.

3.    W czwartek 24 czerwca, obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 18.00.

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Piotra Kościńskiego pt: „Kardynał musiał być winny”., oraz art. ks. Antniego Ponińskiego pt: „Pod znakiem Dekalogu”.

5.    Jutro, 21 czerwca - we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi - obchodzi swoje imieniny bp Senior Wiesław Alojzy Mering. Wesprzyjmy dostojnego Solenizanta naszymi modlitwami.

6.    W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian ze Szpitalki.

7.    26 czerwca około godz. 16-tej przybędzie do naszej parafii po raz jedenasty Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymi zatrzymają się na podwieczorek. Proszę Parafian o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

8.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-06-19 23:59:29

Baner